Board of Trustees

Central Florida Electric


DENNY GEORGE
Manager
Chair – Power Supply Committee
Executive Committee
Rates and Member Relations Committee


KYLE QUINCEY
Voting
Administrative Committee


CARL ROOF
Alternate
Debt Advisory Committee
Finance and Audit Committee


Clay Electric


RICHARD DAVIS
Manager
Vice Chair – Finance and Audit Committee
Vice Chair – Rates and Member Relations Committee


SUSIE REEVES
Voting
Board President
Chair – Executive Committee
Compensation Committee
Debt Advisory Committee
Power Supply Committee


JOHN HENRY WHITEHEAD
Alternate
Administrative Committee


Glades Electric


JEFF BREWINGTON
Manager
Chair – Administrative Committee
Executive Committee
Rates and Member Relations Committee


DONNIE LUNDY
Voting
Finance and Audit Committee


MIKE PRESSLEY
Alternate
Power Supply Committee


Peace River Electric


RANDY SHAW
Manager
Chair – Compensation Committee
Debt Advisory Committee
Finance and Audit Committee
Rates and Member Relations Committee


JOHN MARTIN
Voting
Board Vice President
Power Supply Committee
Executive Committee


W. HOLLIS ALBRITTON, JR.
Alternate
Administrative Committee


SECO Energy


CURTIS WYNN
Manager
Vice Chair – Administrative Committee
Rates and Member Relations Committee


SCOTT BOYATT
Voting
Executive Committee
Finance and Audit Committee


GERALD ANDERSON
Alternate
Power Supply Committee


Suwannee Valley Electric


MICHAEL MCWATERS
Manager
Power Supply Committee
Rates and Member Relations Committee


HUGH HUNTER
Voting
Board Secretary/Treasurer

Administrative Committee
Executive Committee


TYLER PUTNAL
Alternate
Chair – Debt Advisory Committee
Finance and Audit Committee


Talquin Electric


TRACY BENSLEY
Manager
Chair – Rates and Member Relations Committee
Vice Chair – Power Supply Committee
Executive Committee


CLIFF BRISTOL
Voting Trustee
Administrative Committee
Compensation Committee


CARLA PARARO
Alternate
Finance and Audit Committee


Tri-County Electric


JULIUS HACKETT
Manager
Chair – Finance and Audit Committee
Vice Chair – Compensation Committee
Vice Chair – Debt Advisory Committee
Rates and Member Relations Committee


BOBBY DODD
Voting
Executive Committee
Power Supply Committee


DONNIE WALDREP
Alternate
Administrative Committee


Withlacoochee River Electric


DAVID LAMBERT
Manager
Administrative Committee
Executive Committee
Rates and Member Relations Committee


ROBERT STRICKLAND
Voting
Finance and Audit Committee


TERRENCE SCHRADER
Alternate
Compensation Committee
Power Supply Committee